PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Ciekawostki o żółwiu czerwonolicym

Spora liczba osób decyduje się na kupno, popularnych w teraźniejszym czasie pupili żyjących w terrariach. Jednym z tych które cieszą się sporą popularnością znajduje się również żółw czerwonolicy. Zanim jednak podejmiemy decyzję o kupnie tego rodzaju gada powinniśmy mieć świadomość iż jest to gad dożywające aż 30 lat. Zwierzęta te są wyjątkowo często sprzedawane w sklepach z artykułami dla zwierząt niemal na całym globie. Niestety podobnie jak licznie gad jest kupowany tak często ląduje on na wolności.

żółw czerwonolicy
Żółw czerwonolicy – zdjęcie ze strony Jollydiver.com

Ogromna ilość osób hoduje te pupile również w sadzawkach ogrodowych, gdyż bardzo dobrze znoszą one niskie temperatury. Na nieszczęście w przypadku kiedy sadzawka nie jest dobrze zabezpieczone, może dojść do ucieczki. Tak samo dobrze zwierzak jednak powinien być trzymany w warunkach mieszkaniowych. Trzeba jednak liczyć się z świadomością iż czworonóg ten musi mieć dosyć duże akwarium, przede wszystkim gdy osiągnie własne znaczne wymiary. Trzeba również pamiętać że jest to zwierzak wodno lądowy, ostatecznie więc wymaga on także części brzegu a także i wodnej.

Żółw czerwonolicy nie będzie problematyczny w kwestii wyżywienia, warto koniecznie zapewnić mu możliwie jak najbardziej zróżnicowaną dietę. Co jest charakterystyczne dla dowolnego drapieżnika, przepada on za małymi żyjątkami czy także larwami mączniaków. Złym działaniem licznie popełnianym przez niedoświadczonych hodowców jest podawanie im pożywienia w części lądowej. Pupile te za równo w niewoli lecz i na wolności jedzą tylko w wodzie!

Występowanie żółwia lamparciego
Karmienie żółwia żółtolicego

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *