PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Hodowla żółwi greckich

Znaczna ilość osób chciało aby posiadać swoje zwierzątko, lecz brakuje ogromnej liczby czasu sprawia iż sprawia wrażenie to być uniemożliwione. Okazuje się że mianowicie, żyje grupa czworonogów, idealnie nadających się do takiej hodowli. Przeważnie będą to żółwie. Możemy wybierać pośród ogromnej ilości ich gatunków. Proporcjonalnie od zasobności finansowych lub też warunków które możemy zaoferować, mamy możliwość wytypować żółwia idealnego dla nas. Zwłaszcza w wielu przypadkach typowanym pupilem jest żółw grecki.

żółw grecki
Żółw grecki – zdjęcie ze strony Sprzedajemy.pl

Nie ma on dużych potrzeb, dzięki czemu zapewne może zamieszkać w dowolnym domu czy też mieszkaniu. By móc stać się posiadaczem żółwia greckiego, trzeba nam znaczne terrarium i troszkę piasku albo specjalnego podłoża idealnego dla jaszczurek a także innych zwierząt przeznaczonych do hodowli w terrarium. Żółw grecki nie będzie również problematyczny w kwestii żywienia. Ogromnie chętnie je sałatę, jabłka i truskawki. Znaczna ilość osób umożliwia własnym pupilom wolno przemieszczać się po domu.

Nie jest to mimo to bezpieczne dla naszego czworonoga, ponieważ może on zostać niechcący zraniony bądź kopnięty przez osoby mieszkające w domu. Żeby bowiem umożliwić mu odrobinę ruchu, mamy możliwość od czasu do czasu zabrać go na spacerek po murawie. Powinniśmy bowiem zwracać dużą uwagę na to gdzie się on znajduje. Pomimo, iż wydaje się to być nieprawdopodobne, zbiegi tych zwierząt zdarzają się całkiem często.

Popularny żółw stepowy
Żółw stepowy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *