PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Karmienie żółwia żółtolicego

Spora ilość typów żółwi jest hodowana w domu. Jest jednak gatunek takiego żółwia który zdecydowanie cieszy się największą popularnością. Wynika ona nie wyłącznie z jego niewielkiej ceny ale także olbrzymiej ilości takich żółwi znajdujących się w sklepach zoologicznych. Żółw żółtlicy jest z pewnością najczęściej wyłapywanym dzikim czworonogiem w naszym środowisku. Z jakiego powodu się tak dzieje?

żółw żółtolicy
Żółw żółtolicy – zdjęcie ze strony Koszatniczki.pl

Głównie dla tego że gady te najczęściej sprzedawane są w różnych miejscach jako małe oraz słodkie żółwiki, których wielkość zazwyczaj osiąga w granicach 10 centymetrów. W większości sklepach z artykułami dla zwierząt obsługa nie informuje również, iż te małe gady już za parę lat staną się o wiele większych rozmiarów. Żółw żółtlicy, ma ponad 30 centymetrów. W takiej chwili nie duże akwarium może nie być już dla niego komfortowe. Pupile takie nie są mocno wymagające w kwestii trzymania ich w domu, ale potrzebują akwarium, terytorium nie jedynie z wodą jak i luźnego poruszania się po lądzie. Łatwo się więc domyśleć, iż wymagać on będzie znacznego lokum.

W kwestii karmienia nie ma z gadem znacznych kłopotów, ale dobrze jest także mieć świadomość że czworonóg ten nie powinien być skarmiany notorycznie tym samym pokarmem. Warto go podawać naprzemiennie, gdyż po dłuższym czasie przestanie mu on mu po prostu smakować. W rzeczywistości, żółw żółtlicy jest pupilem typowo drapieżnym, nic dziwnego więc najbardziej będzie mu smakował pokarm żywy w postaci gupików albo innych nie dużych rybek.

Ciekawostki o żółwiu czerwonolicym
Popularny żółw stepowy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *