PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Maltańczyki – ciekawostki

Maltańczyk to przedstawiciel grupy biszonów czyli ras cechujących się niewielkimi rozmiarami i zazwyczaj białą, gęstą sierścią. Co powinniśmy wiedzieć o tej rasie? Jeśli chodzi o wygląd maltańczyka, ma on umaszczenie w kolorze białym z prześwitującą różową skórą. Futro maltańczyka jest miękkie, lśniące, i gładkie w dotyku, oczy zaś zwykle są niemal czarne. Wysokość w kłębie u psów wynosi między 21 a 25 cm, u suk od 20 do 23 cm. Z kolei ich masa ciała zwykle nie przekracza 4 kg. Jak przystało na przedstawiciela jamnikowatych, maltańczyk ma krótkie łapki i długi tułów, co sprawia, że nie porusza się zbyt szybko.

rasy kotów, koty, kocięta, atlas zwierząt, zwierzęta domowe, zwierzaki
Maltańczyk – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Charakter maltańczyka cechuje się towarzyskością, głębokim przywiązaniem do właściciela oraz inteligencją. To psy, które raz przywiązawszy się do opiekuna, nie odstąpią go na krok. Będą nieustannie zabiegać o jego uwagę i domagać się zabawy oraz pieszczot. Jednocześnie są bardzo pojętne i szybko zapamiętują różne komendy oraz chętnie uczą się sztuczek. Preferują domowy tryb życia, choć nie stronią także od zabaw na powietrzu – rzecz jasna wspólnie z właścicielem. Nie znoszą samotności i często nie potrafią zająć się same sobą, gdy nie mają żadnego człowieka w pobliżu.

psy, rasy psów, psiaki, szczeniaki, atlas psów, świat psów, świat zwierząt, zwierzęta domowe
Maltańczyk – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Długoletnia historia tej rasy sprawiła, że jest to pies odporny na wiele chorób i długowieczny. Ma jednak tendencję do takich dolegliwości jak łzawienie oczu, które są bardzo wrażliwe na podrażnienia. Maltańczyk cierpi także na problemy z uzębieniem – takie jak częste infekcje oraz kamień nazębny. Jako że często psy tej rasy są nadmiernie rozpieszczane przez właścicieli, borykają się także z otyłością i powiązanymi z nią schorzeniami stawów. Ponadto ze względu na długie, bujne futro konieczna jest jego regularna pielęgnacja. Maltańczyk to pies niezwykle towarzyski, szybko przywiązujący się do właściciela. Będzie znakomitym towarzyszem człowieka, wymaga jednak poświęcenia czasu i odpowiedniej pielęgnacji.

Żółw wodny cena

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *