PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Pielęgnacja żółwi ozdobnych

Rzecz jasna – zgodnie z szeroko pojmowaną poprawnością – czwogów nie kocha się za fakt, że są ładne, ale za to, że w ogóle są. Z drugiej natomiast strony – żyją proste w hodowli odmiany gadów, jakie nie tylko są łagodne, ale prócz tego wyjątkowo miłe dla oka Tego typu pośród innych typem będzie z pewnością żółw ozdobny, żyjący naturalnie w środkowych stanach USA a także w północnej i wschodniej części Meksyku, a warunkach domowych mieszkaniowych – niesprawiający znacznych kłopotów z pielęgnowaniem.

żółw ozdobny
Żółw ozdobny – zdjęcie ze strony Terrarium.pl

Żółw ozdobny jest wspaniałym dopełnieniem hodowli posiadających przez domowych akwarystów, którzy – przeważnie pododmianę żółwia czerwonouchego (który na głowie posiada spory,żółty, szczególnie ozdobny pas) lub żółwia żółtouchego (pas umieszczony na głowie może być w przyciągającym wzrok, żółtym kolorze).  W swoim biotopie, żółw ozdobny egzystuje w wodach które się zatrzymały lub, rzadko w spokojnych rzekach. Znaczną aktywność typu notuje się w czasie trwanie dnia – żółwie uwielbiają się następnie opalać w słońcu, pływać bądź też doskonale nurkować.

W nie dużych hodowlach, dla komfortu oraz zdrowia pupila, powinno się oczywiście podejmować próby jak najdokładniejsze odtworzenie naturalnych warunków przebywania żółwia ozdobnego. Dlatego też, powietrze w terrarium powinno osiągać temperaturę w trakcie dnia na poziomie 28°C (w nocy jednak, ciepłota nie powinna spaść poniżej poniżej 20°C), a temperatura wody powinna zawsze osiągać w granicach 26°C.  Wiedzieć równocześnie należy, iż żółw ozdobny jest żółwiem drapieżnym. Dla tego, powinien zostać skarmiany właściwie przygotowanymi granulatami, a gdy jest mały – trzeba podawać mu plankton lub larwy owadów.

Leniwy żółw jaszczurkowaty
Żółw słoniowy - rozmiary

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *