PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Popularny żółw stepowy

Mnóstwo ludzi pragnie by mieć własne zwierzątko. Niestety posiadanie czworonoga pokrywa się z koniecznością posiadania ogromnej ilości wolnego czasu. Sprawa nieco odmiennie przedstawia się w przypadku czworonogów jakim są gady. Mnóstwo osób na osobistych towarzyszy kupuje sobie gady, których utrzymanie w mieszkaniu nie wymaga tak wiele uwagi oraz czasu jak to może być w przypadku innych pupili. Jednym z najliczniej hodowanych w domu gadów może być żółw stepowy.

żółw stepowy
Żółw stepowy – zdjęcie ze strony Terrarium.com.pl

Własną sporą popularność opiera nie jedynie niedużymi wymaganiami ale także opanowanym charakterem. W rzeczywistości żółw stepowy nie wymaga wiele miejsca. Z pewnością starczy mu sporej średnicy terrarium, którego spód pokryjemy odpowiednią podściółkę dla stworzeń terraryjnych. Należy w nim umieścić także odpowiednią ilość suchego torfu, z racji faktu iż gady te okropnie lubią się na czas odpoczynku zagrzebywać w podłożu bądź też ukrywać w przeróżnych kryjówkach. Odnośnie żywienia żółw stepowy również nie jest problematyczny.

Należy bowiem zauważyć iż zadawanie samego granulatu kupionego w sklepie nie będzie wystarczające. Niby jest to karma zbilansowana ale żółwie po jakimś terminie nie chcą zjadać go tak dużo. Trzeba więc prócz niego podawać także warzywa oraz owoce. Nim nim podejmiemy decyzję o kupnie jakiegokolwiek żółwia, musimy zdać sobie sprawę z faktu iż jest to zwierz żyjące nad podziw długo.

Karmienie żółwia żółtolicego
Hodowla żółwi greckich

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *