PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Żółw słoniowy – rozmiary

Dla najmłodszych – pupile te to przede wszystkim „tutptusie”, miłe, lubujące się w spokojnym jedzeniu sałaty gady domowe. A dla zagorzałych miłośników gatunku – te najważniejsze, to głównie żółwie z Galapagos.  Żółw słoniowy, ponieważ o tym gatunku oczywiście piszemy, był do niedawana największa atrakcją turystyczną Wysp Galapagos, a dla osób zamieszkujących ten przepiękny zakątek świata – nie drogim oraz sporym miejscem zdobywania pokarmu.

żółw słoniowy
Żółw słoniowy – zdjęcie ze strony Dinoanimals.pl

Na szczęście, tymi dumnymi zwierzakami w porę zaintrygowali się osoby zajmujące się ochroną gadów, którzy zabiegali o to, żeby odmiana żółwia słoniowego zabezpieczony stał się prawną osłoną.  Żółw słoniowy, trzymany odpowiednich warunkach dożyć ma możliwość także 300 lat, gotowość płciową osiąga na etapie lat 40. Długość bytowa jest współmierna do rozmiarów takiego olbrzyma – zwykle, dojrzały żółw słoniowy osiąga masę ponad 200 kilogramów, a najokazalszy, odnaleziony okaz posiadał długość prawie trzech metrów oraz ważył niespełna tonę.

Gigantyczne wielkości i przepisy prawne – na szczęście – uniemożliwiają organizowanie prywatnych, mieszkaniowych hodowli tych wspaniałych zwierząt. Państwowa osłona gadów zapobiega też zabijaniu tych zwierząt (przed określeniem tych kluli, żółw słoniowy bywał często traktowany tak samo jak chodząca konserwa). Ku rozpaczy sympatyków, gatunek ten jest stale zagrożony wyginięciem, a doskonałym na to dowodem jest informacja, że z 14 udowodnionych podgatunków aż trzy uznaje się za uległe wyginięciu.

Pielęgnacja żółwi ozdobnych
Występowanie żółwia lamparciego

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *