PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Żółw żabuti

Inne nazwy dla tego żółwia to żabuti czarny oraz żółw leśny. Gatunek ten należy do żółwi lądowych. Osiąga on wymiary do 50 zm. Pancerz jest czarny z żółtymi lub pomarańczowymi plamkami. Wśród tej odmiany nie wyróżnia się podgatunków a formy różniące się pomiędzy sobą wielkością oraz ubarwieniem.

zolw zabuti

Osobnik ten występuje w Ameryce Południowej. Można go spotkać między innymi w Brazylii, Argentynie i Boliwii. Doskonale czuje się w środowisku porośniętym palmami. Uwielbia przede wszystkim okresowo zalewane sawanny.

Żabuti czarny w czasie upałów intensywnie poszukuje terenów wilgotnych. Podczas hodowli wymaga dużego terrarium ponieważ jest bardzo ciekawski, kontaktowy i aktywny.

W naturze żywi się ziołami, owocami, kwiatami, padliną, odchodami zwierząt oraz bezkręgowcami. W hodowli można podawać mu mniszek lekarski, babkę lancetowatą, pomarańcze, banany, śliwki czy dżdżownice. Powinno się go karmić codziennie lub co dwa dni. Warto jest uzupełniać jego dietę o wapń.

Jego zdolność do rozmnażania w niewoli zaowocowała wyhodowaniem wielu odmian różniących się od siebie barwą. Jest on bardzo chętnie wykorzystywany do hodowli ze względu na swoje przyjazne usposobienie. Odpowiednie warunki w terrarium to wilgotność na poziomie 50 – 70 % i temperatura w granicach 22 – 30 stopni Celsjusza. W terrarium należy także zapewnić dostęp do świeżej wody.

Jakich warunków wymagają żółwie?
Żółw zawiasowy
No tags for this post.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *