PrzeczytajPamiętaj, że strona ma charakter hobbystyczny!

Żółw zawiasowy

Żółw zawiasowy jest żółwiem z rodziny żółwi lądowych. Wyróżnia się on ruchomym połączeniem w obrębie karapaksu (powłoka grzbietowa). Połączenie to przebiega wzdłuż drugiej i trzeciej płytki żebrowej oraz pomiędzy siódmą i ósmą płytką brzeżną. Połączenie to nazywane jest zawiasem i stąd też się wzięła nazwa tego żółwia. Stanowi ono ochronę dla tylnych kończyn.

zolw zawiasowy

Żółw ten występuje przede wszystkim w środkowej i wschodniej części Afryki. Niegdyś uznawało się, że występuje on także w innych miejscach jednak po dokładniejszych badaniach okazało się, że w innych miejscach występują inne gatunki. Żółw ten jest wszystkożerny. Nie je jedynie pokarmu roślinnego. Bardzo dobrze czuje się jednak zjadając niewielką ilość bezkręgowców.

Do hodowli wymagane jest terrarium tropikalne. Odpowiednia wilgotność to 60-80 %. Konieczne jest również zamontowanie lampy emitującej UVB. Hodowla tego żółwia w sytuacji gdy przestrzegane są powyższe zasady nie powinna być skomplikowana. Największym ułatwieniem jest wszystkożerność tego osobnika. Gatunek ten jest chroniony przez prawo UE i konwencję waszyngtońską CITES.

Zdjęcie ze strony: kinixys.pl

Żółw żabuti
Żółw lądowy
No tags for this post.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *